UČENICI 3./4. R. VEĆ DRUGI PUTA ISPRED KAMERE

Autor: Dora Jovanovska, 4. 6. 2024.

U ponedjeljak, 3.6.2024. učenike 3./4. r. posjetile su predstavnice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva te održale dvije radionice vezane uz projekt sCOOLFOOD. Tijekom radionica naše učenike je snimala nacionalna TV mreža.

Jednu radionicu je održala gđa Željka Forden Jambrešić s temom „Usvajanje održivih navika u prehrani zasnovanih na cjelovitim i ekološkim izborima uz razumijevanje pozitivnog utjecaja na osobno zdravlje i zdravlje okoliša“ , a drugu gđa Tamara Dabić Kempf s temom „Usvajanje održivih navika u području komunikacije koje obuhvaćaju kako komunikaciju sa samim sobom tako i komunikaciju s okolinom koja uključuje i ljude i okoliš“.

Učenici 3./4.r. pokazali su zavidno znanje vezano uz održivi razvoj, uz zdravu prehranu, ekološki uzgoj hrane, pravilne načine skladištenja hrane, kako čitati etiketu na proizvodu, kako sami uzgojiti ekološki čistu hranu. Naučeno tijekom provođenja projekta korelirali su i povezali sa ishodima koje usvajaju na satima prirode i društva. Učenici su imali priliku kušati zdravi doručak kojeg su sami pripremili uz pomoć naših predavačica, a koji se sastoji od zobenih pahuljica, orašastog voća, suhog voća i svježeg voća. Sve to su zasladili zdravom inačicom zaslađivača, rižinim sladom. Nakon zdravog doručka, prepuni energije podijelili su se u skupine te su radili na plakatima.

Teme su bile: Kakva je hrana za koju kažemo da je čista i pravedna?; Što sve možemo saznati s etikete nekog proizvoda?; Kako hrana može „jesti“ naš planet? Učenici su se isti čas bacili na posao te međusobno surađujući kreativno su prikazali svoje ideje. Uslijedilo je predstavljanje plakata pred drugim učenicima. Rad su završili kušajući hrvatski ekološki proizvod – kekse od zdravih sastojaka. I mogu vam reći da uopće nije bilo treme, makar su sve to radili pod budnim svjetlom kamere i kamermana.

Učiteljica Snježana Martinez

« Rujan 2024 »