PINK PANTHER U KUTINI

Autor: Nataša Fadiga, 30. 10. 2013.

Uradak naše filmske družine na 51. reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece

Šaljivi igrani film „Pink Panther'', uradak filmske družine 7. razreda, izabran je među 70 najboljih dječjih filmova i pozvan na 51. reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva djece. Revija je posvećena filmskom stvaralaštvu osnovnoškolaca. Jednom godišnje, svaki puta u drugom gradu, okupe se ponajbolji najmlađi hrvatski filmski stvaraoci i njihovi mentori. U četiri dana Revije na filmskom platnu nađe se sam vrh hrvatske osnovnoškolske kinematografije.

Film „Pink Panther“ osmislili  su, snimili i montirali sedmaši Lea Hamelec, Lidija Ostroški, Tvrtko Ćosić, Emilia Sokol, Lorena Milovec, Iva Cesar i Martina Slunjski uz pomoć mentorice Suzane Đurasek Divjak. Na 51. reviju hrvatskog dječjeg filmskog stvaralaštva od 3. do 6. listopada 2013. otputovale su Lea Hamelec i Lidija Ostroški u pratnji učiteljice Suzane Đurasek Divjak.

LEA I LIDIJA O SVOM BORAVKU U KUTINI

U četvrtak 3. listopada otputovale smo u Kutinu. Učenici Osnovne škole Stjepana Kefelje, domaćina Revije, dočekali su nas u velikom broju i pripremili nam program dobrodošlice. Svaki dan, za vrijeme revijskih projekcija pokazivali su nam dječje filmove, i to u svim kategorijama. Moramo priznati, konkurencija je bila zaista velika.

Koliko je Kutina stvarno lijepa, saznale smo u razgledavanju grada. Svi zajedno bili smo i na izletu u Lonjsko polje i u predivno selo Čigoč – selo roda. Osim izleta, svaki su dan organizirane i filmske kreativne radionice na kojima smo sudjelovale u stvaranju igranog i animiranog filma. Na Reviji smo upoznale puno svojih vršnjaka i zabavile se na školskoj disco-zabavi.

U školu smo se vratile obogaćene novim znanjima, pustolovinama i idejama. Zajedno s drugim članovima filmske družine počele smo raditi na novim filmovima u nadi da će oni biti još uspješniji.

Lea Hamelec i Lidija Ostroški, 7.r

SLIKE