ŠESTAŠI I OSMAŠI OBILJEŽILI MEĐUNARODNI DAN OBITELJI

Autor: Nataša Fadiga, 15. 5. 2014.

Dana 15. svibnja učenici šestog i osmog razreda obilježili su Međunarodni dan obitelji. Međunarodni dan obitelji obilježava se već 20 godina širom svijeta s ciljem naglašavanja važnosti koji zajednica pridaje obiteljskom životu i obitelji kao osnovnoj zajednici u društvu. Obitelj je institucija koja čuva ljudske vrijednosti, kulturalni i povijesni kontinuitet generacija, faktor je stabilnosti i razvoja.

Sa pedagoginjom Valentinom Habunek učenici su pričali o tome što je obitelj, tko čini obitelj, koji su članovi njihove obitelji te s kim se u obitelji najbolje slažu. Učenici su nakon razgovora dobili zadatak napisati kako oni vide svoju obitelj tj. što im ona znači.

Naši šestaši napisali su kako obitelj za njih znači ljubav, sreću, pouzdanje, utjehu, mir, igru, zagrljaj, prijateljstvo, poljubac i smijeh. Neki od njih spomenuli su da obitelj znači i snagu, podršku, zabavu, zajednicu, dobrotu, druženje, povjerenje te pomoć kad im zatreba.

Osmaši su napisali kako obitelj za njih znači međusobno pomaganje, podršku, ljubav, poticaj, brigu, povjerenje, davanje savjeta, pomirenje i složnost. Spomenuli su također da je obitelj za njih sreća, zajednica, poštovanje, razumijevanje, rješavanje problema, velikodušnost, sloga, iskrenost, dobrota, bogatstvo i ponos.

Zaključili smo kako je obitelj svakome od nas od velike važnosti i da je bez obzira na povremene svađe i sukobe obitelj uvijek tu za nas i da nas podržava.

Pedagoginja Valentina Habunek