PROSLAVA DANA ŠKOLE

Autor: Nataša Fadiga, 6. 6. 2014.

Učenici naše škole sa svojim su učiteljima, roditeljima i ostalim mještanima 6. lipnja proslavili Dan škole. Priredba se održala u Društvenom domu u Beletincu. U raznovrsnom programu nastupili su tamburaši i zbor, mala i velika folklorna skupina, filmska i dramska grupa i mali recitatori. Kroz program priredbe uzvanike je vodila zanimljiva četvorka: sestre Erika i Sara Martinez i sestre Stefani i Melani Kelemenić.

Učenici su se tijekom priredbe oprostili od učiteljice Zdenke Martinez koja krajem ove školske godine, nakon 38 godina rada s djecom, odlazi u zasluženu mirovinu. Učenici su joj zahvalili što im je prenijela znanja iz prirode, biologije i kemije te su joj uručili buket cvijeća.

Na priredbi je dodijeljena nagrada osmašici Paulini Kefelja, ovogodišnjoj učenici generacije. Naime, ove je godine prvi put među učenicima osmih razreda izabran učenik generacije.  Paulina je za odličan uspjeh tijekom svih osam godina školovanja, kreativan i poduzetnički duh, uzorno vladanje te sudjelovanje na brojnim natjecanjima i smotrama, nagrađena prijenosnim računalom koje joj je uručio gospodin Dejan Hrastić, zamjenik načelnika Općine Sveti Ilija koja je ujedno financirala nabavu računala.

Atmosfera je tijekom priredbe bila vesela, baš kao i djeca i uzvanici. No, svi su oni dodatno živnuli nakon spektakla koji su im na školskom igralištu pripremili petaši, njihov učitelj Zlatko Cesar i njihovi gosti. Petaši su lansirali rakete koje su posljednjih nekoliko mjeseci marljivo izrađivali. Izradili su i jednu raketu za svoju razrednicu Gordanu Šimunec i pozvali je da je ona lansira. Kako je lansiranje raketa zahtjevan posao, petašima su osim učitelja Zlatka Cesara, pomogli i njihovi gosti, naši bivši učenici - sestre Mateja i Melita Bosilj, Hrvoje Njegovec i Jakov Cesar. Svi su oni kao učenici naše škole bili na državnim natjecanjima iz raketnog modelarstva i postigli zapažene rezultate. Valja istaknuti da se Jakov Cesar i danas aktivno bavi raketnim modelarstvom i postiže odlične rezultate. Može se pohvaliti titulom prvaka Hrvatske u kategoriji srednjih škola, a ujedno je i certificirani sudac na državnim natjecanjima raketnog modelarstva.

Veseljem i smijehom razdraganih učenika koji su nakon lansiranja raketa nastojali uhvatiti šarene padobrane završila je proslava 87. rođendan naše škole.

Foto-isječke s proslave možete pogledati ovdje.

Leonarda Banić i Karla Bosilj, 6. r.

Lea Hamelec, 7.r.