KNJIŽNIČNA NAPRTNJAČA PONOVNO U 3. RAZREDU

Autor: Nataša Fadiga, 13. 2. 2015.

Drugu godinu zaredom u našoj se školi provodi projekt Čitamo mi, u obitelji svi u koji su uključeni učenici trećeg razreda, njihovi roditelji i obitelji. U četvrtak 13. veljače 2015. započelo je putovanje knjižnične naprtnjače s osam knjiga za obiteljsko čitanje.

Učenica Matea Milovec imala je sreću i čast da prva ponese naprtnjaču kući. Sljedeći učenik kod kojeg će naprtnjača boraviti je Šimun Ćosić, a u naredna dva mjeseca boravit će i u obiteljima ostalih sedmero učenika: Dino Bosilj, Sven Brlek, Damjan Hamelec, Stefani Kelemenić, Erika Martinez, Tin Puškadija i Simon Šinko.

Čitamo mi, u obitelji svi nacionalni je projekt poticanja obiteljskog čitanja u koji se i ove školske godine uključilo oko 150 škola iz cijele Hrvatske. Projekt u našoj školi provode knjižničarka Aleksandra Damjanić i učiteljica Snježana Martinez, a osim učenika trećih razreda uključeni su i njihovi roditelji i obitelji.

Projekt je zamišljen da knjižnična naprtnjača u kojoj je osam knjiga različite tematike za djecu i odrasle otputuje u obitelj jednog učenika od petka do srijede. Tijekom pet dana djeca, roditelji i drugi članovi obitelji provode zajedno s knjigom i uz knjigu barem 15 do 30 minuta dnevno čitajući na različite načine. Projektom se želi postići da i nakon što naprtnjača s knjigama ode iz obitelji učenika, obitelj i dalje prakticira model zajedničkog druženje uz knjigu.

Cilj projekta je skrenuti roditeljima pozornost na činjenicu koliko je vrijedno i nezamjenjivo da tijekom svih nižih razreda budu uzor svojoj djeci u čitanju jer djeca na taj način mogu poboljšati svoje čitalačke sposobnosti i razviti ljubav prema čitanju kao kvalitetnom provođenju slobodnog vremena.

U foto-galeriji pogledajte fotografije trećaša uključenih u projekt.

Aleksandra Damjanić, knjižničarka