UČENICI 1. I 2. RAZREDA POSJETILI OBRTNIČKU KROJAČKU RADIONICU " VALENTINO"

U utorak, 8.studenog, učenici 1. i 2. razreda su zajedno sa svojim učiteljicama posjetili obrtničku krojačku radionicu "Valentino" u vlasništvu obitelji Krznar. Budući da učenici u nastavi prirode i društva uče o zanimanjima ljudi pa tako i o obrtničkim radionicama, iskoristili smo ljubaznost i gostoprimstvo obitelji Krznar te upoznali njihovu obrtničku krojačku radionicu.

Pojam obrtničke radionice je učenicima te dobi teško shvatljiv samo iz knjiga pa je bilo vrlo zanimljivo i poučno vidjeti na licu mjesta jednu takvu radionicu. Ljubazni gospodin Davor Krznar  nas je upoznao s radom obrtničke radionice te su učenici mogli vidjeti na koji način nastaju proizvodi u krojačkoj radionici. Uglavnom su to zastave različitih veličina i boja te amblemi, ali i drugi proizvodi. U krojačkoj radionici se u većinom upotrebljava digitalni tisak, ali i vez. Učenici su mogli vidjeti mnoštvo materijala i različitih konci koji služe za izradu željenog proizvoda na kompjuteriziranim  šivaćim mašinama.
U predstavljanju  rada krojačke radionice se pridružila i ljubazna gospođa Štefica Krznar, ali i njihova marljiva kćer Sara koja je učenica 2. razreda naše škole. Ljubazni domaćini su na kraju sve učenice i učenike počastili sokovima, slatkišima i grickalicama, a učiteljice, naravno, kavom.
Od srca se zahvaljujemo ljubaznim domaćinima na gostoprimstvu i vjerujemo da su ovim posjetom učenici dobili zornu sliku  pojma obrtničke radionice, u ovom slučaju krojačke radionice
                                  učiteljica  Biserka Leskovar

objavio: Nataša Fadiga   datum: 8. 11. 2016.

« Rujan 2017 »