VALENTINOVO U NAŠOJ ŠKOLI

U utorak, 14. veljače 2017. naši su učenici bili prilično uzbuđeni i nestrpljivi. Naime, tog je dana bio Dan zaljubljenih, u knjižnici je bilo organizirano nagradno izvlačenje za sudionike Valentinovskog kviza, a nestrpljivo se čekao i dolazak valentinovskih poštarica.

Osmašice Ela Bosilj, Ella Bogdanović i Lorena Vodopija ove su se godine okušale u ulozi poštarica. One su imale zadatak da svu poštu iz Valentinovske kutije dostave na adrese primatelja. Najviše pisama trebalo je dostaviti u drugi i peti razred.

I ove je godine, povodom Valentinova, od 7. do 13. veljače u našoj školi ispred knjižnice bila postavljena Valentinovska kutija u koju su učenici mogli ubacivati svoja pisma, pjesme i poruke za simpatije, prijatelje, učitelje, ali i listiće za Valentinovski kviz. U kvizu su mogli sudjelovati ako su u knjižnici preuzeli, a potom točno ispunili listić s pitanjima o naslovima i autorima knjiga ljubavne tematike. Učenici razredne nastave trebali su odgovoriti na dva, a učenici predmetne nastave na tri pitanja. Odgovore su mogli pronaći u knjižnici, iz knjiga, pretraživanjem na internetu ili su ih mogli saznati od prijatelja, učitelja, roditelja...

U kvizu je sudjelovalo 18 učenika razredne i 12 učenika predmetne nastave koji su se na Valentinovo okupili u knjižnici i nestrpljivo dočekali izvlačenje nagrada. Poštarice su među svi listićima s točnim odgovorima izvlačile imena sretnih dobitnika. Nagrađeni su učenici Lucija Conar, Melani Bosilj, Sara Krznar, Jakov Vugrin, Stefani Kelemenić, Tin Puškadija, Petra Majerić i Lorena Đuranec.

Kako je proteklo izvlačenje nagrada, kako su učenici reagirali na dolazak poštarica u njihove razrede te što su drugaši izradili na valentinovskoj kreativnoj radionici u knjižnici pogledajte u foto-galeriji.

Pedagoginja Valentina Habunek Mrazović i knjižničarka Tatjana Slunjski

objavio: Nataša Fadiga   datum: 14. 2. 2017.

« Srpanj 2017 »