UČENICA KLARA ĆOSIĆ SUDJELOVALA NA 4. NACIONALNOM NATJECANJU „ČITANJEM DO ZVIJEZDA“

Nakon osvojenog 1. mjesta na županijskom natjecanju, učenica Klara Ćosić predstavila je našu školu na 4. nacionalnom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Natjecanje je održano u Srednjoj školi Čakovec u petak, 5. svibnja 2017. Zahvaljujući Klarinom likovnom talentu, velikoj ljubavi prema crtanju, ali i čitanju, ime naše škole našlo se među imenima 24 škola iz 17 hrvatskih županija čiji su se učenici natjecali u kategoriji prezentacije plakata.

Prezentacija plakata slijedila je nakon zanimljivog i bogatog programa dobrodošlice koji su pripremili domaćini iz III. osnovne škole Čakovec i OŠ Goričan. Svaki je natjecatelj kratkim izlaganjem svoj plakat predstavio Povjerenstvu. Klara je svojim zanimljivim izlaganjem Povjerenstvo upoznala s likovima koji zauzimaju važno mjesto na njezinom plakatu, idejom da naslov plakata osmisli kao test za raspoznavanje boja, ali i namjerom da svojim plakatom potakne na čitanje romana Bijeli klaun, Gumi-gumi i Zaboravljeni sin jer „čitanjem ovakvih djela postajemo bolji ljudi koji znaju prihvatiti različitost, koji znaju prepoznati ljepotu različitosti u osobama koje imaju tjelesni ili neki drugi nedostatak“. Klarinu prezentaciju plakata možete i pogledati klikom ovdje.

Klaru su na natjecanju bodrile njezina mentorica Tatjana Slunjski  i  ravnateljica Nataša Fadiga. Obje su jako ponosne na Klarin uspjeh i nadaju se da će Klara i dalje puno čitati i crtati jer njezin je plakat svojom Ljepotom različitosti plijenio pozornost brojnih učenika i mentora koji su ga promatrali s velikim zanimanjem i oduševljenjem.

Tatjana Slunjski

objavio: Nataša Fadiga   datum: 5. 5. 2017.

« Rujan 2017 »