1. I 2. RAZRED NA IZLETU U VARAŽDINSKIM TOPLICAMA I LUDBREGU

U ponedjeljak, 5.lipnja su učenici 1.i 2. razreda bili na edukativnom i zabavnom izletu u Varaždinskim Toplicama i Ludbregu. U Varaždinskim Toplicama su  obišli i upoznali arheološki lokalitet rimskih iskopina na kojem se od rimskog vremena pa sve do danas nalazi nadaleko poznati izvor termalne ljekovite vode. Arheologinja i voditeljica je ispričala nekoliko zanimljivih priča o životu starih Rimljana, a povezanih s nastankom lječilišta u rimsko doba, a na ovim prostorima lječilište je  poznato i u uporabi još i danas.

U Zavičajnom muzeju su učenici mogli vidjeti predmete iz rimskog vremena,a posebno im je bila upečatljiva božica Minerva. Posjetili su i etno kuću koja pokazuje način života u prošlosti.

Dolaskom u Ludbreg, najprije su pokušali svi stati na poznati „centar svijeta „ te čitati udaljenosti naših i svjetskih gradova od „centra svijeta“. Posjetili su Svetište Predragocjene Krvi Isusove te obišli Zavjetnu kapelu Hrvatskog sabora koja zajedno s postajama Križnog puta čini jedinstvenu stalnu izložbu mozaika od murano stakla na otvorenom.

Na kraju je ostalo slobodnog vremena za sladoled i igre s loptom u  hladovini prekrasnog parka Svetišta. Zadovoljni novim spoznajama i zabavnim igrama, učenici su se u pratnji svojih učiteljica, Snježane Martinez i Biserke Leskovar te  voditeljice iz agencije Trakostyan Toursa, sretno vratili kući. Puni pozitivnih dojmova, pri izlasku iz autobusa je bilo uzvika: „Na izletu je bilo super!!! Kad idemo opet na izlet???“

Fotogalerija                                              učiteljica Biserka Leskovar

objavio: Nataša Fadiga   datum: 5. 6. 2017.

« Studeni 2017 »