USPJEŠNO PROVEDEN PROJEKT „ČITAMO MI, U OBITELJI SVI“

Autor: Nataša Fadiga, 5. 5. 2017.

U sklopu nacionalnog projekta „Čitamo mi, u obitelji svi“ u koji se naša škola uključila četvrtu godinu zaredom, u petak 5. svibnja 2017. siva knjižnična naprtnjača puna knjiga otputovala je u prvu obitelji, i to obitelj učenika Emanuela Mavrića.

Knjižnična naprtnjača u kojoj je osam knjiga različite tematike za djecu i odrasle boravi u obitelj jednog učenika tijekom pet dana, od petka do srijede. Tijekom tih pet dana djeca, roditelji i drugi članovi obitelji zajedno provode slobodno vrijeme uz knjige iz naprtnjače, i to barem 15 do 30 minuta dnevno, čitajući na različite načine. Projektom se želi potaknuti učenike da stvore naviku čitanja, roditelje da svojoj djeci pokažu koliko je važno čitati, a cijelu obitelj da kvalitetno uz knjigu provodi slobodno vrijeme. U naprtnjači je i Bilježnica dojmova u koju učenici bilježe svoje osjećaje o obiteljskom čitanju, zanimljive događaje, a mogu napisati i stihove o čitanju u obitelji.

Projekt je na razini  škole provela knjižničarka Tatjana Slunjski zajedno s učenicima 3. razreda i učiteljicom Vesnom Fadiga. Zahvaljujemo na suradnji obiteljima Mavrić, Milovec i Conar koje su sudjelovale u projektu.

Zanimljivi naslovi iz naprtnjače privukli su i učenike 4. razreda.

U projekt se ove školske godine na nacionalnoj razini uključilo 126 osnovna škola s 245 trećih razreda i oko 4.280 učenika.

Stihovi učenika o obiteljskom čitanju

Čitamo svi

Čitamo mi, u obitelji svi s puno žara i ljubavi.

Neki dan više, neki dan manje.

Uglavnom takvo je bilo stanje!

Čitali smo u obitelji svi,

a najbolji su nam ipak bili Umni izazovi.

Emanuel Mavrić, 3.r.

Čitali smo svi

Čitali smo knjige svi i bili sretni i veseli.

Mama, tata, seke i ja.

Bila nam je baš vesela nedjelja.

Marta Milovec, 3.r.

Obitelj čita

Kad obitelj čita, svatko nešto pita.

Iz knjiga se može puno naučiti samo ih treba dobro proučiti.

Lucija Conar, 3.r.

Tatjana Slunjski