PROGLAŠENI POBJEDNICI FOTO-NATJEČAJA NA TEMU „PRIRODA MOGA ZAVIČAJA“

Autor: Nataša Fadiga, 2. 7. 2017.

Proglašenje pobjednika foto-natječaja na temu „Priroda moga zavičaja“ održano je na svečanoj priredbi povodom Dana škole 2. lipnja 2017. Pobjednike su proglasile voditeljica natječaja knjižničarka Tatjana Slunjski i učiteljica Sanja Prešnjak koja je došla na ideju o raspisivanju foto-natječaja povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje. U natječaju je sudjelovalo 16 učenika naše škole, a ovdje možete vidjeti i virtualnu izložbu fotografija koje su oni snimili tragajući za ljepotama svoje „rajske doline“, a neki od njih zabilježili su i primjere njezina onečišćenja.

Među fotografijama pristiglima na natječaj, učiteljice Sanja Prešnjak i Marela Žamić-Levačić izabrale su četiri idejno, tehnički i kompozicijski najuspješnije fotografije. Provedeno je i tajno glasovanje kojim su svi učenici škole među 18 izloženih fotografija izabrali njima najljepšu fotografiju.

Povjerenstvo i učenici izabrali su istu fotografiju kao njima najbolju i najljepšu pristiglu na natječaj. Fotografija golubice osvojila je stručno oko Povjerenstva, ali i srca i glasove učenika. Pobjedničku fotografiju na natječaj je poslala Erika Martinez, učenica 5. razreda. Uhvatiti pravi trenutak ključno je za odličnu fotografiju, a Erika je upravo u tome uspjela snimivši golubicu u trenutku kada je bila spremna pozirati kao pravi foto-model. Druga nagrada pripala je prekrasnoj, mogli bismo slobodno reći umjetničkoj fotografiji, snimljenoj iz žablje perspektive, a nju je snimila Ella Bogdanović, učenica 8. razreda. Ova je fotografija i po broju glasova učenika zauzela 2. mjesto. Treću nagradu Povjerenstvo je odlučilo dodijeliti dvjema fotografijama učenika 6. razreda, i to fotografijama Lorene Đuranec i Borne Ptičeka. I dok Lorenina fotografija prikazuje ljepotu zavičaja koja se ogleda u ljepoti maslačaka, Bornina prikazuje primjer onečišćenja zavičajne prirode.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju u foto-natječaju i zahvaljujemo ravnateljici Nataši Fadiga na potpori i suradnji te izdavačkoj kući Alfa koja je osigurala nagrade za sve sudionike natječaja.

Tatjana Slunjski

« Ožujak 2024 »