MALA ŠKOLA S VELIKIM SRCEM NA DANU OTVORENIH VRATA

Autor: Nataša Fadiga, 16. 5. 2018.

Učitelji i učenici OŠ Beletinec posebnim su programom  tradicionalno, 16.05.2018., roditelje i učenike razveselili s Danom otvorenih vrata.

Svi zainteresirani mogli su se upoznati s radom učitelja i učenika iz mnogih školskih područja. Nakon kratkoga programa školskoga zbora i uvodne riječi ravnateljice gospođe Nataše Fadiga, gostima, roditeljima, učiteljima i učenicima obratili su se dožupan gospodin Paljak i načelnik općine Sveti Ilija gospodin Bosilj.

Obilazeći specijalizirane učionice, mnogi okupljeni uživali su u izvođenju pokusa iz kemije i fizike te proučavanju mikrosvijeta iz biologije. Učenici su prezentirali kako se brinu o školskom akvariju s ribicama i paličnjacima. Grupa učenika je tijekom školske godine naučila kuhati i peći pa je za sve ispekla sirne štrukle. Zanimljivo je bilo i u jezičnoj skupini predmeta gdje su se mogli pogledati mnogi nagrađeni filmovi učenika, drugačiji pogled na lektiru, a u školskoj knjižnici bila je postavljena izložba učeničkih plakata i stripova koji su nastali na satovima lektire. Da su mnogi uspješno svladali tehnologiju, pokazali su mladi robotičari i tehničari.

Veselo je bilo i na radionicama nižih razreda na kojima su se učenici i roditelji bavili kreativnim radom i napravili kartu područja obitavanja dinosaura, itd. Zanimljivim aktivnostima pridružio se i „Planetarij“ s projekcijom „Od Zemlje do svemira“ u warp formatu s pričom o povijesti istraživanja svemira, sunčevog sustava i Mliječne staze u organizaciji „Ekalte“ koji su svi gosti mogli obići.

Za sve što su pripremili učitelji i učenici potrebno je mnogo truda, ali svojom marljivošću, znanjem i pozitivnom energijom roditeljima  i gostima  pokazali su kako mala škola ima veliko srce.

Suzana Đurasek Divjak

« Ožujak 2024 »