„Mali humanitarci“ – adventska humanitarna akcija

Autor: Gordana Šimunec, 14. 1. 2011.

„Mali humanitarci“ –adventska humanitarna akcija

(Projekt učenika 5. razreda)

Učenici petog razreda naše škole tijekom došašća proveli su svoj projekt nazvan Mali humanitarci. Njime su željeli potaknuti učenike, roditelje, prijatelje i suseljane da pokažu svoju velikodušnost i solidarnost sa siromašnima. Sebe su također vježbali u darivanju svoga slobodnog vremena ili volontiranju.

Na satu vjeronauka prisjetili smo se što je došašće – vrijeme duhovne pripreme za Božić, Isusov rođendan. Pomoći bližnjemu zasigurno spada u tu pripravu. Odlučili smo stoga izraditi plakat kojim ćemo započeti akciju sakupljanja knjiga, igračaka i odjeće za siromašnu djecu. Njega smo stavili na vidljivo mjesto u hodniku škole, ali još smo u svakome razredu pojasnili što radimo i pozvali učenike i učitelje da nam pomognu u tome. Akcija je trajala puna dva tjedna, od 6. do 20. prosinca. Svakog smo dana odvojili pola sata nakon nastave i primali one koji bi došli sa svojim darovima, a bilo vas je puuuuno! Došle su mame, bake, učiteljice, učenici i učenice od prvog do osmog razreda. Najveća je gužva nastala 13. prosinca kada je došlo deventnaestero radosnih darivatelja! Mala prostorija u koju smo spremali sakupljeno postajala je tijesna!

22. prosinca iz Caritasa Varaždinske biskupije došao je g. Ivan i vrijedni su petaši  prenijeli svu robu u mali kombi – pogledajte fotografije! A na božićnoj priredbi obradovali su se posebno osmaši – jer su oni najviše puta došli u školsku knjižnicu sa svojim darom: 13 puta. Zato su i sami primili slatki dar i pljesak publike, a ponos i veselje očiti su na njihovim licima. Čestitamo!

Svima koji ste se uključili u akciju malih humanitaraca petaša, od srca hvala i obilje Božjega blagoslova. Zahvalnicu nam je uputio i biskupijski Caritas te znamo da će naši darovi biti podijeljeni siromašnim obiteljima s više djece.

Pozdrav – do neke nove humanitarne akcije!

G. Š.