Autor: Nataša Fadiga, 9. 6. 2021.

Bliži se kraju još jedna sve samo ne obična školska godina. Svima je bilo izazovno zbog aktualnih epidemioloških mjera i preporuka za izvođenje nastave, stalnih izmjena online nastave i nastave uživo, odgođenih ili otkazanih izleta, putovanja, posjeta kinu i kazalištu. No, ništa od toga nije spriječilo naše vrijedne učenike i njihove učitelje da daju sve od sebe kako bi ostvarili sve što su planirali, htjeli i mogli napraviti.

S obzirom na preporuke da se ne održavaju veća okupljanja u školi, Dan škole smo proslavili na malo drugačiji način od uobičajenog, ali bilo je vrlo zabavno i kreativno.

Kako nam je bilo lijepo možete vidjeti ovdje.

Svaki je razred sa svojim učiteljicama i razrednicima osmislio i proveo radionice koje zajednički čine predivan kolaž morskih, ljetnih i sportskih aktivnosti uz poticajne i pozitivne poruke. Tako je 1. razred  osmislio radionicu izrade lutki, a 2. razred je sudjelovao u informatičkoj radionici izrade razglednica. Budući da nisu mogli otputovati na školu u prirodi i na more, 3. i 4. razred je odlučio more dovesti k nama u školu te su svoju učionicu i hodnik pretvorili u pravu morsku bajku. 5. razred je nastavio u morskom ugođaju te su napravili veliki plakat s ribom koja nam poručuje da “svi možemo biti različiti, ali u ovoj školi plivamo zajedno”. Da bismo i vježbali i igrali se zajedno, 6. razred je iscrtao i obojao poligon za igre i vježbu ispred škole. 7. razred je održao sportski dan u dvorani škole, a učenici 8. razreda su održali kreativnu radionicu izrade oblaka i sunca kojima su ukrasili učionicu. Kako je sve to izgledalo možete pogledati u videu koji su izradile vrijedne učenice polaznice izvannastavne aktivnosti Govorim, pišem, glumim pod vodstvom učiteljice Suzane Đurasek Divjak:

Nakon održanih radionica ravnateljica škole Nataša Fadiga održala je prigodno darivanje učenika koji su sudjelovanjem na raznim natjecanjima promovirali ime škole te pokazali da trudom i zalaganjem mogu postići velike stvari. U listopadu 2020. održana je 32. državna smotra učeničkih zadruga na kojoj je naša UZ Beletinček osvojila izvanredno 2. mjesto u kategoriji istraživačkog rada. Zahvaljujemo i čestitamo našim učenicama Tamari Kefelja, Loreni Ptiček i Marti Milovec te voditeljici Mateji Ratković na iznimnom trudu u radu školske zadruge i divnom plasmanu koji su osvojile. Naši su se učenici prijavili na skoro sva školska natjecanja, a nagrade za plasman na županijske razine natjecanja ostvarili su učenici:

• Tamara Kefelja (8. razred) za natjecanje iz Biologije (mentor Damir Bendelja);
  • Lana Balaško (6. razred), Marta Milovec (7. razred) i David Vodopija (8. razred)  za natjecanje iz Tehničke kulture (mentor Zlatko Horvat);
  • Lorena Ptiček (8. razred) I Tamara Kefelja (8. razred) za natjecanje LIK 2021. (mentorica Marela Žamić Levačić)
  • Lana Siročić (6. razred) za natjecanje Čitanjem do zvijezda (mentor Ivan Vincek);
  • Jakov Levatić (6. razred) za natjecanje iz Astronomije (prošle šk. god. je učenik ostvario plasman na državnoj razini natjecana), za natjecanje iz Matematike (mentorica Sonja Ilić Sejdić), geografije (mentorica Sanja Prešnjak) i informatike (mentor Dragan Sačer)
  • Lorena Ptiček (8. razred) i Tamara Kefelja (8. razred) za natjecanje iz Njemačkoga jezika (mentorica Ljiljana Pereža);
  • Lea Makar (6. razred) i Sara Krznar (6. razred) za LiDraNo (mentorica Suzana Đurasek Divjak)

Naši su učenici ostvarili značajan uspjeh i na brojnim drugim natjecanjima i natječajima. Jakov Levatić i Lana Siročić (učenici 6. razreda) sudjelovali su na državnom susretu MAT Lige. Od 176 ekipa iz cijele Hrvatske, oni su osvojili izvanredno 13. mjesto.   Lana Balaško (6. razred) sudjelovala na je na Međunarodnom natjecanju povodom Dana Europe 2021. te je dobila međunarodno priznanje za svoj rad i uspjeh.

Posebno smo ponosni na uspjehe koje su ostvarili naši učenici na likovnim natječajima. Javna ustanova Nacionalni park Krka organizirala je likovni natječaj Mladi čuvari prirode na kojem su učenici osmišljavali maskote kampanje na temelju biljnih i životinjskih vrsta koje obitavaju na području NP Krka. Učenica Tamara Kefelja (8. razred) je sa svojim crtežom šišmiša ušla u najuži krug izbora te je kao nagradu osvojila vrijedne nagrade za školu i svoj razred - škola je dobila vrijednu donaciju stručne literature, a Tamarin 8. razred rukavice za touch screenove.

Na likovnom natječaju Muzeja Mimare “Tradicija i suvremenost 2020.” predstavila se učenica Marta Milovec (7. razred) svojom slikom barske perunike koja je predstavljena na virtualnoj izložbi Muzeja Mimare.

Iznimno nam je drago da su se već i naši prvašići okušali u svijetu natjecanja i natječaja. Pod vodstvom učiteljice Snježane Martinez, Vatroslav Brumec (1. razred) i Liam Makaj (1. razred) sudjelovali su na natječaju “Balogijada”. Od 430 pristiglih radova iz cijele Hrvatske, 18 je bilo nagrađenih, a 42 rada su predstavljena na izložbi, među kojima su Vatroslavov i Liamov rad.

Naša se škola ove godine uključila u projekt “Generacija Now”, kreativni natječaj iz STEM područja. Cilj je bio osmisliti projekt na zadanu temu i provesti ga koristeći komplet komponenata i opreme koja je dodijeljena školi. Naši su učenici pod vodstvom učitelja Dragana Sačera, Dore Jovanovske, Mateje Ratković i knjižničara Ivana Vinceka osmislili igrokaz koristeći zadanu opremu.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na ostvarenom uspjehu i zahvaljujemo im što svojim trudom i kreativnošću svake godine dokazuju da su sposobni za velike uspjehe.

Priloženi dokumenti:
11.jpg (620.14 KB)