Nastava

Događaji tijekom školske godine

Škola se tijekom godine uključila u mnoge projekte. Neki od njih su: Sedmaši protiv Cyberbullynga, Djeca i Vita za bolesnog prijatelja, Škole za Afriku, Papir pokupi koju kunu skupi, Prikupljamo čepove za Udrugu oboljenlih od limfoma, Valentinovska pošta, Zasladimo Uskrs, Čitamo mi u obitelji svi i dr.

Sudjelovali smo u mnogim humanitarnim aktivnostima neke su "Mladi protiv gladi", "Za 1000 radosti" i "Noge za mnoge" . Nakon dužeg vremena ponovno smo organizirali Večer matematike na kojoj su uživali učenici sa svojim roditeljima. Ponovno imamo učenike koji su bili i vrhunski u međunarodnom matematičkom natjecanju" Klokan bez granica".

Obilježili smo mnoge događaje. Neki od njih su: 25.godina oslobođenja Grada Varaždina, Međunarodni dan nenasilja, Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Međunarodni dan djeteta, Svetog Nikolu, Međunarodni dan djeteta, sjećanje na žrtve Vukovara, Kako je kad si drugačiji, Maškare, mjesec borbe protiv ovisnosti i 90 godina školastva u Beletincu.

Učenici su se družili i sa roditeljima naših učenika: Stjepanom Mavrićem, Robertom Puškadijom, Kristinkom Ćosić i obitelji Krznar koji su im pokazali kako se radi u krojačkom obrtu Valentino.

Mališani su izrađivali  ukrase od Fonda mase i učili kako se zdravo hraniti. Učenici su uključeni u Shemu školskog voća i povrća i u projekat Školsko mlijeko pa tako svi učenici jednom tjedno dobiju uz obrok neku voćku, a učenici od 1-4 razreda, jednom tijedno mlijeko ili benko. Kao izvannastavnu aktivnost uveli smo predmet Domaćinstvo gdje su se učenici mogli naučiti kako koristiti iglu i konac ali i kako se koristiti štednjakom i pečnicom. Tako smo od njihovih specijaliteta isprobali palačinke, rolade, pohano bijelo meso i krumpir salatu ali i kako "zakamuflirati" špinat u tjesto za pizu pa da ga djeca pojedu.

Prvašići su se naučili kako se moraju ponašati u prometu i kako se pravilno peru zubi.

Obuku škole plivanja su zahvaljujući Općini Sveti Ilija proveli učenici 2,3 i 4 razreda. 3. i 4. razred imao je i predavanje "Kodovi sigurnosti na vodi", gdje su ih predavači naučili kako se moraju ponašati kada se nalaze u vodi.

Učenici su posjetili: Cinestar, Garešnicu (raketari), Vukovar, Adventu u Zagrebu, Bet Israel, kazalište Mala scena, XXI. smotru učeničkih zadruga, a planinari su osvojili i vrh Ravne gore i Strahinjčicu.

Klara Ćosić izradila je novo lice članske iskaznice tako da su prvašići prvi  dobili iskaznice u novom ruhu.

Učiteljica Ljiljana Pereža i knjižničarka Tatjana Slunjski po prvi puta su u našoj knjižnici provele noć knjige gdje su učenici čitali priče na njemačkom jeziku.

Škola je po drugi puta bila domaćin županijskom natjecanju iz engleskog jezika gdje se natjecalo 38 učenika iz 19 škola.

Modernizirali smo se tako što smo se prijavili na projekat od IRIM-a, Instituta za Razvoj i inovativnost mladih iz Zagreba. Na taj smo način u nastavu dobili Robotiće, a u suradnji sa Varaždinskom županijom i micro bitove.

:: opširnije ::

objavio: Nataša Fadiga  datum: 24. 5. 2017. 13:44