STUDENI U ŠKOLI

Autor: Gordana Šimunec, 14. 3. 2012.

Mjesec studeni započeo je posjetom gospodina Josipa Friščića i njegovih kolega iz HNS-a Varaždinske županije i Općine Sv. Ilija. Učenici u narodnim nošnjama  dočekali su goste na školskome dvorištu, a u učionici je priređeno kratko druženje i domjenak. Potom je ravnatelj Kraljić poveo posjetitelje na gradilište iza škole da vide kako napreduju radovi i što je potrebbno da bi se oni što prije dovršili.
    Treći mjesec nastave tekao je prema planu, a na satovima vjeronauka učenici 5. razreda započeli su svoj mali projekt Biblija - u mojem domu, u mojoj školi i u umjetnosti. Njime su produbili poznavanje Svetoga pisma te se trudili vidjeti gdje pronalaze Bibliju i njene poruke u svome svakidašnjem životu i okruženju.
    Održan je i Kreativni četvrtak, radionica koju vodi naša knjižničarka Aleksandra Prikratki, a u kojemu mogu sudjelovati svi sa makar i malo volje i želje za stvaralaštvom. Ovaj put tema je bio skori blagdan svetoga Nikole pa je trebalo pripremiti bar papirnate čizmice!
    Drugaši i trećaši posjetili su grad Varaždin i bolje se upoznali s njegovim kulturno – povijesnim znamenitostima, a uz to se i lijepo proveli.
    Krajem ovoga mjeseca započelo je vrijeme došašća ili adventa – vrijeme pripreme za Božić, a 2. Humanitarna akcija bila je u planu šestaša. O tome više čitajte i gledajte u događanjima iz prosinca.
    Ne zaboravite zaviriti u foto – galeriju mjeseca studenog, a posebno dobro proučiti strip Omiški brodolom koji je nacrtao i napisao naš daroviti Tvrtko Ćosić iz 5. razreda. Čestitamo, Tvrtko, i želimo ti još puno dobrih radova, a rado ćemo ih pogledati i na našim mrežnim stranicama.

Gordana Šimunec